Haber / Duyuru :

Doğalgaz Dağıtımı

Temelleri 1991 yılında atılan Akmercan Şirketler Grubu, 2006 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) tarafından yapılan Adıyaman Merkez ile Besni, Kahta ve Gölbaşı şehirlerinden oluşan doğalgaz dağıtım bölgesi lisansı ihalesini alarak Akmercangaz olarak enerji sektöründe adım atmıştır.


Doğalgaz sektöründe büyüyen Akmercan, 2011 yılında Sakarya iline bağlı, Geyve, Pamukova, Ali Fuat Paşa ilçelerinden oluşan dağıtım bölgesini, devamında Karadeniz bölgesinde Samsun iline bağlı, Bafra, Havza, Vezirköprü ve Ladik ilçelerinden oluşan doğalgaz dağıtım bölgelerini hizmet alanına ilave ederek yatırımlarına devam etmiştir.


Doğal Gaz sektöründe büyüme vizyonuyla, 2012 yılında Batı Karadeniz bölgesinin gelişmekte olan Zonguldak ve Bartın illeriyle Çaycuma, Devrek, Kozlu, Kilimli ilçelerinden oluşan yeni bir doğal gaz dağıtım bölgesini bünyesine eklemiştir.


Türkiye’nin tarih, tabiat ve turizm konusunda belli başlı şehirlerinden oluşan Muğla ili, Yatağan, Ula ve Bayır ilçelerinden oluşan doğal gaz dağıtım bölgesi ile Sinop ili ve Gerze şehirlerinden oluşan doğal gaz dağıtım bölgeleri 2013 yılı projesi kapsamında Akmercan Şirketler Grubu ailesine dahil edilmiştir. Sinop doğal gaz dağıtım bölgesinin ilavesiyle Batı Karadeniz Bölgesi Akmercan’ın doğal gaz dağıtım hizmetleriyle ilerlemesine ivme katacaktır.


2014 yılı proje kapsamında Türkiye’nin kadim şehirlerinden biri olan Mardin ili, Kızıltepe ilçesinden oluşan doğal gaz dağıtım bölgesi Akmercan Şirketler Grubu ailesine dahil edilmiştir.


Doğalgaz sektöründeki yaklaşık sekiz yıllık süre içerisine 14 adet RMS-A (Şehir giriş istasyonu), 1.500 km doğal gaz dağıtım hattı, 70.000 aboneye 250 uzman ve ehliyetli teknik kadrosuyla 7 gün 24 saat emniyetli, kesintisiz ve sürdürülebilir gelişmesiyle doğal gaz hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.


Enerji alanında ve doğalgaz dağıtım hizmeti verdiğimiz Türkiye'nin bazı illerinde; insana, çevreye ve hukuka saygılı çalışmayı kendine felsefe edinmiş, teknolojinin tüm imkânlarını "Daha İyi Nasıl Yapabilirim?" hedefi için seferber eden bir ekiple, müşteri kitlemiz olan doğalgaz kullanıcılarına kusursuz hizmet sunmaktır.


Enerji üretiminde de yerini almak üzere çalışmalarını sürdürmekte olan grubumuz, özellikle Ülkemizdeki yerli kaynakların değerlendirilmesine yönelik, çevreci yenilenebilir enerji kaynaklarını hedef almış ve Güneş, Rüzgar ve Hidroelektrik santral projelerinde proje çalışmalarını yürütmektedir.
Tanıtım Videosu
Doğalgaz Dağıtımı