Haber / Duyuru :

Hakkımızda

1991 yılında servis taşımacılığı ve araç kiralama hizmetleriyle iş hayatına adım atan Akmercan Şirketler Grubu, daha sonra kendi aktif, dinamik, çekirdek insan kaynakları kadroları ve öz sermaye birikimleriyle; 1994 yılında Çevre Temizliği ve Katı Atık Yönetimi alanında faaliyet göstermeye başladı.


1999 yılında inşaat sektöründeki yatırımları ve projeleriyle Şirketler Grubunun faaliyetlerini daha da genişleten Akmercan, 2007 yılında ana faaliyet kollarından biri olan, Çevre Temizliği ve Katı Atık sektörünü Ülke sınırları dışına taşıdı.


Akmercan 2007 yılında yaptığı ilave atılım hamlesi ile enerji sektörüne girdi.


Akmercan, hem Grubu hem de Ülkesi adına istihdam ve iş sahalarını daha da genişleterek faaliyetlerine sosyal sorumluluk bilinciyle devam etmektedir.Cemal AKMERCAN / Yönetim Kurulu Başkanı

Kuruluşunun 20. Yılını Önce İnsan sonra refah diye idrak eden, anlamlandıran, paylaşan ve geliştiren Akmercan Şirketler Grubu, yapmış olduğu tüm yatırımlarında gerek üretim hamlelerini birlikte yaptığı, gerekse üretimleriyle kendilerine hizmetler sunduğu İnsan’ı ve İnsan olmanın tekamülünü hep kendisine temel felsefe olarak görmüştür.


Bugün binlerce kişiye istihdam sağlayan Akmercan, yapmış olduğu tüm ticari yatırımlarında sosyal sorumluluk bilincini ön planda tut-maktadır. Özellikle eğitim, sağlık ve çevre alanlarında sosyal sorumluk yatırımlarını, bilinçli bir şekilde, ayrı bir yatırım kolu olarak, ticari yatırımları gibi planlayarak yerine getiren Akmercan, yatırımlarını kendi öz kaynakları ve ülkesine ve insanına duyduğu sevgiyle sürdürmenin gayretindedir.