Haber / Duyuru :

Eğitime Destek

Akmercan, sosyal sorumluluk anlayışını; yaşadığı ve kaynaklarını kullandığı dünyaya, aidiyet duyduğu ülkesine ve her hizmetin amacı olarak gördüğü insana, sevgisinin ve saygısının yansıması olarak gerçekleştirmeyi önemsemektedir.

Akmercan, yapmış olduğu ticari yatırımlarına paralel olarak, sosyal sorumluluk yatırımlarını da, insani amaçlar ekseninde hayata kazandırmak için gösterdiği gayretleri artırarak devam ettirmeyi kendisine görev saymaktadır.

Bu sorumluluk anlayışının temel ekseninde son yıllarda Akmercan Sağlık Ocağı, Akmercan Anadolu Lisesi, Van Erciş Hocaali Köyü İlköğretim Okulu ve son eğitim projemiz olarak Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi yapımı yer almaktadır.

Akmercan Edirne Anadolu İmam Hatip Lisesi 07 Temmuz 2013 tarihinde protokol anlaşması imzalanmış olup 04 Nisan 2014 yılında temeli atılmış, 2016 yılı başlarında hizmete girmesi planlanarak projesi hazırlanmıştır. Yapı olarak 32 derslikten oluşacak olan eğitim binasına ek olarak, 244 öğrenci kapasiteli pansiyon ile spor salonu eğitim ve öğretim hizmeti verecektir. Bu projemiz de şirketimizin değerler olarak ön planda tuttuğu "Eğitime %100 Destek" projesi kapsamı altında bulunmakta ve kamudan herhangi bir katkı payı alınmadan Akmercan ailesi tarafından finanse edilmektedir.

Akmercan Anadolu Lisesi 7.500 m2 kapalı alana sahip topam 15.000 m2 alan üzerinde 720 öğrenciye eğitim imkanı sunacak olan ve "Eğitime %100 Destek" projesi kapsamında, kamudan herhangi bir katkı payı alınmadan tamamen Akmercan ailesi tarafından finanse edilmekte olup, Akmercan’ın 20. yılında milletine gönülden armağanıdır.

Akmercan Grubu, sosyal sorumluk alanındaki bu projelerinin yanı sıra, çeşitli alanlarda insan ve yaşamla ilgili projelere bundan öncesinde olduğu gibi bundan sonra da gönülden destek vermeyi kendi varlığının önemli sebeplerinden birisi sayarak ve önemseyerek faaliyetlerine devam edecektir.

Van-Erciş Hocaali Akmercan İlkokulu
Akmercan Edirne Anadolu İmam Hatip Lisesi


Akmercan Anadolu Lisesi