Tunceli'de Doğal Gaz Dağıtım Hakkını Akmercan Kazandı.

Akmercan Şirketler Grubu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK), Tunceli il merkezinde doğal gaz dağıtımı için düzenlediği lisans ihalesinde, en düşük teklifi vererek, şehrin doğal gaz dağıtım hakkını kazandı.

Eklenme tarihi : 07 Nisan 2017

EPDK, Tunceli il merkezinde doğal gaz dağıtımı için düzenlediği lisans ihalesinde, en düşük teklifi, kilovatsaat başına 0Kr. ile veren Akmercan Şirketler Grubu'na verdi. İhalenin onay süreci tamamlandıktan sonra şirket, Tunceli'de gazın birim fiyatı dışında, dağıtımından 8 yıl süreyle ücret almayacak.

EPDK Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk'ün İhale Komisyonu Başkanlığını yaptığı ihaleye, 5 şirket teklif verdi. Söz konusu şirketlerin evrakının bulunduğu ilk zarfların açılmasının ardından ihaleye katılan bazı şirketler teşekkür mektuplarını sunarak teklif vermeden çekildi. Daha sonra teklifleri ihale şartnamesine uygun bulunan 3 şirketin birim hizmet ve amortisman bedellerinin bulunduğu ikinci zarflar açıldı. İkinci zarfların açılmasının ardından 3 teklif sahibi şirketin temsilcileri açık eksiltmeye davet edildi.

Açık eksiltmenin 47. turunda Akmercan, 0,000Kr. birim hizmet amortisman bedeli verdi. Böylelikle en düşük teklifi kilovatsaat başına 0Kr. ile veren Akmercan Şirketler Grubu, Tunceli il merkezinde doğal gaz dağıtım hakkını kazanmış oldu. Alınan teklif 8 yıl boyunca geçerli olacak ve bu süre sonunda dağıtım bedeli EPDK tarafından belirlenecek tarifeyle yenilenecek.